LEGİONELLA ANALİZLERİ

LEGIONELLA

DÜZENLİ ARALIKLARLA

BAKTERİLERİNİ

KONTROL EDİYORUZ.

Çevrekent Laboratuvarı olarak Akreditasyon Kapsamında Legionella Analizleri yapmaktayız. Legionella Bakterisi büyük binaların havalandırma sistemlerinde, soğutma kulelerinde , buharlaşma kondansatörlerinde duş başlıklarında oluşabilmektedir. Doğal ortamda az bulunan bu bakteriler, binaların su sistemlerinde uygun bölge ve koşulları bulduğunda çoğalmaktadır.  Özellikle otellerde, hastanelerde, fabrikalarda herhangi bir üremeye karşı önlemlerini alabilmeleri için düzenli aralıklarla Legionella Analizlerini yaptırması gerekmektedir. Çevrekent Laboratuvarı olarak numune alma personelimiz işletmenize gelerek standartlara uygun olarak numunelerinizi almakta ve analiz için laboratuvarımıza getirilerek analize alınmaktadır. 

Legionella bakterisinin yaşama koşullarını etkileyen sıcaklık faktörü:
0–20 °C: Üremesi durur (Ancak ölmemekte ve eksi derecelerde aylarca yaşayabilmektedir)
20–25 °C: Üremesi önemsiz derecededir
25–42 °C: Üreme için en uygun sıcaklık aralığıdır
37 °C: Uygun ortamda 2 saat içinde iki katına çıkar. 48 saat içinde de sayısal olarak ileri derecede çoğalarak tehdit edici boyuta ulaşır
43-50 °C: Üremesi durur
50 °C: Birkaç saat yaşayabilir
60 °C: Birkaç dakika yaşayabilir
70 °C: Teorik olarak yaşam şansı sıfıra yakındır (ancak ortamdaki korozyon ve sistemin projelendirilmesi sonucu % 100 etkinlik kolaylıkla sağlanamaz. %99,999 etkinlik bile yeterli sayılmamalıdır)
 

SÜLEYMAN DEMİREL BULVARI

AYANOĞLU MAHALLESİ NO 70/A

KEPEZ/ANTALYA

  • Facebook Sosyal Simge
  • Twitter
  • Instagram Sosyal Simge

Tel: 0 242 321 42 08

Fax: 0 242 321 43 85